Koľko elektriny Bitcoin ťažba naozaj spotrebúva?

Pri pohľade na štatistiky o tom, koľko spotreby ťaženie Bitcoin spotrebúva, je v tom trochu zmätok. Nedávne správy ukázali, že k 30. novembru 2017 dosiahol Bitcoin Index spotreby energie (BECI) 30,592 terawatthodín (“TWh”). Ako izolovaná hodnota je to dosť nezmyselné, ale keď vezmeme do úvahy skutočnosť, že BECI bola 1. novembra 2017 pod 25 TWh, je to veľký skok.

Spotreba elektrickej energie na ťažbu Bitcoin predstavuje 0,14% celkovej spotreby elektrickej energie na svete. Zatiaľ čo 0,14% nemusí vyzerať ako veľké množstvo, skutočnosťou je, že celková spotreba energie na Bitcoin ťaženie je väčšia ako spotreba elektrickej energie v Maroku a približne 160 ďalších jednotlivých krajín po celom svete. Táto spotreba by bola oveľa vyššia, keby sa hodnota kurz Bitcoin naďalej pohybovala nahor. Niektorí odborníci predpovedajú, že Bitcoin cena do konca budúceho roka dosiahne 40 000 dolárov.

Vzhľadom na to, že sa svet stáva viac šetrným k životnému prostrediu, vrátane Číny, ktorá sa usiluje o veľké kroky aby riešili svoje staré znečisťujúce spôsoby, sa bude svet pravdepodobne viac zameriavať na baníkov Bitcoin. Nebolo tomu tak dávno, ked čínska vláda prinútila zastaviť Bitcoin burzy, takže kto vie… Vláda by mohla následne zakázať tlačiť na baníkov.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥