Prečo Bitcoin prilákal v tomto roku výrazné množstvo baníkov?

Odhaduje sa, že príjmy z ťažby Bitcoin sa v tomto roku budú pohybovať v okolí 9 miliárd dolárov. To je silná motivácia pre tých, ktorí sa chcú dostať do baníckej hry a majú potrebné finančné prostriedky na vybudovanie baníckeho skladu, ktorý je obzvlášť nákladný.

Vysoká prekážka vstupu na trh určite neodradí nových účastníkov, napriek tomu, že čínski baníci odhadujú, že majú až 60% Bitcoinovej hashpower. Pri zahrnutí Gruzínska, Švédska a Spojeného kráľovstva, toto percento predstavuje odhadovaných 80% Bitcoin celkovej hashpower.

Energetické náklady sú kľúčovým faktorom pre baníkov a z tohto dôvodu má Čína najväčšiu ťažobnú komunitu na svete, pričom náklady na elektrickú energiu patria medzi najlacnejšie na svete.

Bitcoin ťažba pokračovala v raste v priebehu posledných pár rokov, ale nikdy viac ako v tomto roku, keď prudký nárast kurzu Bitcoin prilákal nových Bitcoinových baníkov. Bitcoinova cena vzrástla o viac ako 1 000 percent v roku 2017 a baníci sa zaujímajú len o ťažbu kryptomien s najvyššou možnou návratnosťou.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥