Cena ťaženia BTC

Rovnako ako v prípade bežne známej ťažby uhlia , ropy a zemného plynu, je pravdepodobné, že vlády budú v záujme ochrany životného prostredia hľadať riešenia na spotreby energie.

Keď sa vezme do úvahy, že Bitcoin spotreba energie je 30.592TWh, je to obrovske množstvo paliva. To znamená, že ťažba Bitcoin spotrebuje približne 3,4 miliardy ton uhlia alebo 1,68 miliardy ton ropy. Dostatočné množstvo aby negatívne ovplyvnilo životné prostredie.

Je tiež potrebné poznamenať, že efektivita elektrární na celom svete sa bude značne líšiť v budúcnosti. Keďže Čína predstavuje okolo 60% Bitcoinovej hashpower, skutočnosť, že čínske elektrárne budú naďalej používať uhlie ako palivo, je znepokojujúce, hoci vláda v súčasnosti rieši tieto problémy, pričom čínska spotreba uhlia naďalej klesá ako sa elektrárne aktualizujú.

Dá sa taktiež očakávať, že ťažobné zariadenie sa v priebehu času stane oveľa efektívnejším. Bitcoin baník, ktorý sa bude snažiť zvýšiť efektívnosť v záujme väčších marží, bude tiež hľadať riešenia, ako urobiť Bitcoin ťažbu nákladovo efektívnejšou. Technologický pokrok samotnej verifikácie tiež prispeje k vyššej efektivite. Výroba elektrickej energie sa tiež viacej zameriava na čistejšiu energiu, čo je tiež pozitívne, aj keď tento pokrok môže potrvať dlhšiu dobu.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥