Sprievodca obchodovania so zlatom: 4 dôvody prečo obchodovať so zlatom

4 dôvody prečo obchodovať so zlatom

Investori nakupujú zlato z rôznych dôvodov, ale najbežnejšie sú tieto:
-Ochrana proti inflácii
-Ochrana proti globálnej nestabilite
-Špekulovanie o rastúcom dopyte po zlate
-Diverzifikácia portfólia

Ako funguje zlato ako ochrana proti inflácia?

Zlato predstavuje životaschopný spôsob zabezpečenia proti slabosti v najväčšej globálnej ekonomike – Spojených štátoch. Ekonomická slabosť v USA sa pravdepodobne rozšíri do iných ekonomík a centrálne banky zvyčajne reagujú znížením úrokových sadzieb a zvýšením peňažnej zásoby. Ak tieto prostriedky nedokážu podnietiť dopyt, môžu viesť k výraznej inflácii a strate kúpnej sily. Na rozdiel od fiatových mien si zlato v období inflácie udržuje svoju kúpnu silu.

Ako sa darí zlatu pri globálnej nestabilite?

Zlato sa vo svetových krízach vo všeobecnosti darí dobre. Napríklad vojny, teroristické útoky a pandémie často vedú k zvýšenému dopytu po zlate. Zlato vo všeobecnosti ťaží na úkor iných aktív počas búrlivých období.

Špekulovanie o rastúcom dopyte po zlate (a teda raste cien zlata)

Investori optimistickí ohľadom ekonomického pokroku rozvojových krajín, ako sú Čína a India môžu vidieť investovanie do zlata ako spôsob, ako z tohto pohľadu profitovať. Zlato zohrávalo v týchto krajinách historicky dôležitú úlohu a väčšie bohatstvo sa pravdepodobne premietne do väčšieho dopytu po zlate.

Diverzifikácia vášho investičného portfólia

Mnoho obchodníkov vníma zlato ako spôsob vyváženia svojich investícií. Z historického hľadiska má zlato nižšiu koreláciu s mnohými triedami aktív, čo z neho robí atraktívny nástroj na diverzifikáciu.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥