Čo sú minútové opcie?

Obchodovanie minútových opcií je presne to ako to zneje – môžete otvoriť a zavrieť obchody za 60 sekúnd. Tieto opcie sú veľmi rýchle ale vysoko rizikové investície, s ktorými sa dá veľa rýchlo zarobiť ale aj stratiť. Tieto opcie majú exspiráciu niekedy s maximom niekoľkých desiatok minút.

Typy minútových opcií

Minútové opcie Up (Call)

Pri nákupe opcie Up očakávate, že cena daného trhu narastie aspoň o 1 bod voči strike price (realizačná cena).

Minútové opcie Down (Put)

Pri nákupe opcie Down očakávate, že cena daného trhu narastie aspoň o 1 bod voči realizačnej cene.

Výhody minútových opcií

Najväčšou výhodou je úspora času, nakoľko môžete zvládnuť viacej obchodov. Teoreticky by ste mohli zarobiť viac peňazí. Minútové opcie sa dajú obchodovať aj s veľmi malými množstvami (5 dolárov) a riziko je vždy obmedzené vašou počiatočnou investíciou, takže nemôžete prísť o viac peňazí, ako ste na danú opciu vložili.

Nevýhody minútových opcií

Aby bol váš obchod úspešný, musíte vedieť presne predpovedať kde bude cena o najbližších pár minút. Minútové opcie ponúkajú nižšie výnosy ako klasické (dlhodobejšie) opcie. Často sú výnosy na minútové opcie iba 70% vašej pôvodnej investície. Teda ak ste investovali 10 dolárov a obchod bol ziskový, tak by ste dostali naspať svoju pôvodnú investíciu 10 dolárov plus 7 dolárov. Klasické opcie ponúkajú výnosy okolo 80-85%.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥