Kelly tvrdí, že teraz je najlepší čas investovať do Bitcoinov

Brian Kelly, kryptomenový manažér pre hedžový fond BKCM verí, že teraz je najlepší čas investovať do Bitcoinov, aj napriek veľkej korekcii, ktorá zasiahla globálny trh so špekuláciami. Krátko potom ako cena Bitcoin narástla na okolo 19 000 dolárov, sa cena znížila približne o 50 percent z 19 000 na 11 000 dolárov spolu so inými kryptomenami.

S výnimkou kryptomeny Ethereum sa väčšina cien hlavných kryptomien ako napríklad Ripple a Bitcoin Cash, výrazne znížila o viac ako 50 percent. Zatiaľ čo Bitcoin kurz výrazne klesol, Kelly uviedol, že trh prechádza trendom, v ktorom objemy migrujú z ázijského trhu na trhy relatívne malých amerických a európskych obchodníkov. Prostredníctvom Bitcoin futures a striktne regulovaných búrz začalo na trhu s kryptomenami investovať rastúci počet inštitucionálnych investorov.

Kelly tvrdí, ze hoci sa trh kryptomien premenil na priemysel v hodnote 550 miliárd dolárov, Bitcoin zostáva ako jedinou kryptomenou, ktorá má podporu inštitucionálnych investorov, finančných inštitúcií a prísne regulovaných búrz, ako napríklad Chicago Board Options Exchange (Cboe) a CME Group. Takže hoci sa alternatívne kryptomeny za posledných šesť mesiacov stali výrazne populárnejšie, inštitucionálni investori, ktorí vstúpia na trh so špekuláciami, najskôr investujú do Bitcoinu, predtým, ako začnú diverzifikovať svoje aktíva inými kryptomenami.

Je tiež dôležité pripomenúť, že sa blíži sezóna daňových priznaní v USA a očakáva sa, že juhokórejský trh so špekuláciami umožní novým investorom otvoriť obchodné účty do konca januára. Tieto dva faktory pravdepodobne prispejú k nárastu objemu a ceny hlavných kryptomien, vrátane Bitcoinu.

Varovanie

Kelly zdôraznil, že trh so špekuláciami je momentálne býčím trhom celkovo trendujúcim nahor a väčšina investorov je veľmi optimistická kam až cena Bitcoinov narastie. Poznamenal však, že investori musia byť psychologicky pripravení na 20 až 30 percentne poklesy cien, pretože veľké korekcie sú v krypto-svete pravidelnými udalosťami.
Kelly poznamenal, že jedna kritická chyba, ktorú kryptomenový investori často robia, je skutočnosť že predávajú príliš skoro. Podľa neho treba nechať pozíciu otvorenú i napriek tomu, že ste 20 až 30 percent v zisku.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥