Najväčšie alternatívne kryptomeny: Ethereum, Litecoin, Ripple

Čo je Ether (Ethereum)?

Ether (Ethereum) kryptomena vznikla v roku 2015 a opiera sa o technológiu nazývanú Ethereum. Je to nateraz druhá najväčšia kryptomena podľa trhového objemu (kapitalizácie). Cieľom tejto kryptomeny bolo nielen slúžiť ako alternatívna mena, ako je to v prípade Bitcoin, ale aj na vytvorenie rozličných decentralizovaných aplikácií. Kým spracovanie transakcie v sieti Bitcoin trvá okolo 10 minút, Ethereum transakcie sú spracované približne za 15 sekúnd.

Ethereum sa podobne ako Bitcoin ťaží, avšak Ethereum bol prevažne financovaný ľuďmi, ktorí do tejto kryptomeny investovali. Bitcoin bol v prevažnej miere vytvorený ťažením. Trhový objem Ethereuma v obehu nie je konečný a je ovplyvňovaný tvorcami Etheru a ľuďmi ktorí ťažia túto kryptomenu.

Ethereum ceny sú značne ovplyvňované cenou Bitcoinov, hoci padajúce ceny oboch kryptomien môžu byť z dôvodu rovnakého vplyvu svetových udalostí. V porovnaní s Bitcoin, Ether ma väčšiu volatilitu, čo prilákalo veľké množstvo obchodníkov, ktorí chcú mať z takýchto výkyvov zisk.

Základné informácie o Litecoine

Litecoin je treťou najväčšou svetovou kryptomenou po Bitcoine and Ethereume, ak meriame kapitalizáciou. Litecoin je platobnou kryptomenou. Namiesto posielania Euro cez internetové bankovníctvo je posielaná ako platba Litecoin. Dôvodom vytvorenia Litecoin bolo vytvorenie vylepšeného a lacnejšieho variantu Bitcoinu. Transakcie cez Litecoin sieť trvajú 2,5 minúty a sú lacnejšie ako Bitecoin transakcie. Vďaka lepšiemu algoritmu na ktorom proces ťažby Litecoinu beží, je tvorba Litecoinu ľahšia, ako Bitcoin.

Čo je Ripple?

Sieť Ripple vznikla v roku 2012, kedy nastal boom blockchainových technológií. Hoci takmer všetky kryptomeny sú decentralizované, Ripple je do istej miery pod kontrolou svetových bánk. Týmto teda Ripple nespĺňa charakteristiku typickej kryptomeny a preto by mal byť Ripple technicky správne označený za platobný systém s vlastnou digitálnou menou. Na rozdiel od väčšiny kryptomien, Ripple sa neťaží.

Spoločnost Ripple, ktorá vybudovala sieť je stále najväčším vlastníkom tejto digitálnej meny. Toto zvyšuje neistotu pre Ripple investorov, nakoľko Ripple spoločnosť sa môže rozhodnúť predať svoj obrovský podiel a zaplaviť trh. Veľkou výhodou Ripple je extrémne nízka cena transakcií a digitálne platby finančných transakcií sú vykonané v reálnom čase, kde presunutie Ripple z jedného Ripple účtu na druhý trvá iba pár sekúnd.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥