Najväčšia kryptomenová burza na svete utrpela výpadok uprostred prudkého nárastu Bitcoin Cash ceny

Kórejská burza Bithumb, najväčšia kryptomenová burza na svete podľa objemu obchodovania (takmer 18% celkového svetového obchodovania), poukázala na neočakávaný nárast objemu transakcií a používateľov, čo viedlo k výpadku servera počas víkendu.

Bithumb v Soul vysvetlila príčinu zlyhania servera počas víkendu, keď užívatelia nedokázali v nedeľu večer robiť výbery ani vklady počas približne dvoch hodín.

Bithumb sa ospravedlnila nespokojným zákazníkom a burza viní prudký nárast Bitcoin Cash za výpadok cez víkend kvôli zvýšenému záujmu investorov po zrušení Segwit2x hard forku.

V príspevku na svojej internetovej stránke burza Bithumb odhalila, že 24-hodinový objem obchodovania, ktorý viedol k výpadku, dosiahol 800 -900% v porovnaní s priemerných objemom v októbri. Počet súbežných používateľov na webových stránkach vzrástol v porovnaní s priemerom predchádzajúceho dňa o 1600-1700%, čo viedlo k internetovým pripojeniam dosahujúcim šírku pásma až 3 Gb / s, čo je viac ako 500% predchádzajúceho priemeru. To viedlo k ochromeniu serverov. Podobnými výpadkami v čase vysokej volatility trpia aj americké burzy ako napríklad Coinbase a Kraken.

Bithumb potvrdil zrušenie viacerých prebiehajúcich transakcií s cieľom minimalizovať škody spôsobené volatilitou počas výpadku na serveri. Burza odhalila diskusie s advokátmi s cieľom určiť výplatu odškodnenia používateľom, ktorí utrpeli straty.

Toto nebol prvý incident, ktorý Bithumb utrpela. Začiatkom tohto roka kórejská burza prisľúbila používateľom kompenzáciu peňažných strát po rozsiahlom porušení údajov v dôsledku phishingového útoku zameraného na počítače zamestnancov.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥