Kontroverzný spád BitConnectu

Nedávno uzavretá kryptomenová výpožičná a výmenná platforma BitConnect bola zažalovaná šiestimi investormi, ktorí tvrdia, že ich straty presahujú 770 000 dolárov. Tato žaloba bola podaná 25 Januára na okresnom súde na Floride špecialistom, ktorí sa zaoberajú krypto-podvodmi.

Všetci investori spoločnosti BitConnect, ktorí utrpeli straty plynúce z činností spoločnosti BitConnect a uzatvorenia platformy, majú nárok na vstup do súdneho konania. Sťažnosť uvádza tri právnické osoby spoločnosti BitConnect v Spojenom kráľovstve a štrnásť osôb vrátane desiatich neznámych mien ako obžalovaní. Jednotlivci zahŕňajú Glenna Arcaro, riaditeľa divízie BitConnect International PLC so sídlom v Kalifornii, a hlavných propagovateľov BitConnectu na platformách sociálnych médií, ako napríklad Youtube a Facebook.

V sťažnosti je uvedený zoznam dvanástich trestných a občianskych porušení, na ktorých sa BitConnect údajne podieľal. Patria medzi ne viaceré porušenia štátnych a federálnych cenných papierov v súvislosti s podvodmi a ponúkaním neregistrovaných aktív, zrušenie zmluvných dohôd medzi spoločnosťou BitConnect a žalobcami, klamlivé a nečestné obchodné praktiky, podvodné a nedbanlivé skresľovanie skutočnosti a konverzia (neoprávnené použitie alebo kontrola vlastníctva niekoho iného).

BitConnect vyzeral na pohľad ako Ponziho schéma – dovolil investorom vložiť peniaze, ktoré potom spoločnosť použila na obchodovanie volatilných kryptomenových trhov „pomocou pokročilého obchodného softvéru“. Sľúbil investorom 40% výnosy za mesiac a 1% návratnosť za deň bez ohľadu na trhové podmienky.

Vklady na BitConnect museli byť konvertované z fiat peňazí alebo bitcoinu na natívnu kryptomenu platformy, BCC. Samozrejme, keďže dopyt investorov na BCC rástol, tak aj hodnota meny dosiahla výšku okolo 430 USD s kapitalizáciou 2,6 miliárd dolárov. Keď bola platforma uzatvorená 16. januára, jej mince sa stali prakticky bezcennými, čo vystavilo investorov značným stratám.

Pochybná spoločnosť BitConnect začala prostredníctvom ICO v rokoch 2016-2017. Dňa 5. januára 2018 komisia pre cenné papiere v Texase podala proti spoločnosti žalobu na zastavenie pôsobenia firmy a obvinila BitConnect z podvodu a predaja neregistrovaných cenných papierov. Severná Karolína nasledovala so žalobou krátko potom.

BitConnect uzavrel svoju burzu dňa 17. januára s odvolaním sa na útoky DDoS, regulačné výzvy a zlú tlač. Cena ich mínc sa znížila o 90% z dôvodu zatvorenia platformy, ale i napriek tomu spoločnosť sľubovala pokračovať v podpore vlastnej meny. Prísľub pokračujúcej podpory pre BCC boli iba bezvýznamné slová, nakoľko mince mohli byť držané iba na vlastnej platforme spoločnosti BITCONNECT.

BitConnect sa momentálne snaží spustiť novú mincu BCCX. Uvidí sa, či sa im podarí získať záujem investorov.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥