Čo je lepšie? Finančný alebo operatívny leasing?

Financovanie patrí k dynamickým a rýchlo sa meniacim oblastiam v závislosti od ekonomických aj bežných spotrebiteľských faktorov. Čoraz častejšie sa na rôznych fórach diskutuje o tom, ako najlepšie financovať auto. Predsa nejde o žiadnu sezónnu záležitosť, ale o investíciu, ktorou sa zaväzujeme na niekoľko rokov dopredu. V tomto článku vám priblížime špecifiká operatívneho leasingu a porovnáme ho s klasickým finančným.

Doposiaľ vystačil klasický finančný leasing. Ako je tomu teraz?

Keď sa dostupným stal nový operatívny leasing, ten klasický bol spájaný s komplikovanou administratívou a finančným zaťažením majiteľa. Pred modernizáciou totiž podliehal zdĺhavému vybavovaniu úveru na auto v banke, pričom už na začiatku vyžadoval akontáciu. Po vyplatení mesačných splátok sa však prenajímateľ stáva majiteľom auta. Klasický je dostupný ako pre súkromné osoby, tak aj pre firmy.

Dnes sa však výhodne možno dostať už aj ku klasickému finančnému lízingu. V prvom rade treba kontaktovať len overeného špecialistu na sprostredkovanie autoúverov a leasingov. Príjemným prekvapením je, keď aj pri bežnom finančnom odpadáva množstvo „papierovačiek“ a vybavovaní.

Špecialista vám leasing na auto schváli online do niekoľkých hodín. Problematickou sa nestáva ani akontácia. Tá je už od 10 %. Túžba po novom aute sa stáva realitou, a to aj z pohodlia domova! Ani pre podpísanie zmluvy nemusíte nikam chodiť. Prídu za vami kdekoľvek na Slovensku.

Operatívny leasing ako novší spôsob financovania auta

Keď sa vydáte touto cestou, auto máte po celý čas len prenajaté. Po skončení splatnosti auto vraciate leasingovej spoločnosti, no môžete využiť prednostnú ponuku na odkúpenie vozidla. Po celú dobu je garantovaná výška splátky a odpadáva riziko finančného zaťažovania nájomcu.

Neplatí sa akontácia ani prvá splátka vopred. Je výhodnejší skôr pre platcov DPH, pretože DPH sa v rámci mesačných splátok stáva odpočítateľnou položkou. Čo sa týka obmedzení? Tých je tiež niekoľko, ako napr. výber modelov áut či počet najazdených kilometrov.

Podrobnejšie informácie nájdete na AutoLeasing.sk, kde sa venujú najrôznejším okolnostiam všetkých žiadateľov o úver, teda súkromným osobám, SZČO, zamestnancom aj dôchodcom.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥