Aké kryptomeny kúpiť do svojho portfólia

Kryptomeny sú bezpochyby investičným aktívom, ktoré vzbuduje v očiach investorov, ale aj bežnej verejnosti mimoriadne veľkú pozornosť. Stále sa však nájdu ľudia, ktorí tomuto svetu nie príliš rozumejú a nevidia dôvody do krypta investovať. Pokiaľ vy medzi nich nepatríte v tomto článku nájdete zoznam kryptomien, do ktorých sa oplatí investovať. 

Za slovom kryptomeny sa už dávno neskrýva len Bitcoin, ktorý však stále je tou najpopulárnejšou a najväčšou kryptomenou na svete. 

Tým, že Bitcoinu toto miesto patrí by nemal chýbať ani vo vašom portfóliu. 

Jedným z dôvodov prečo by práve BTC malo tvoriť veľkú časť vašich peňazí, ktoré v kryptomenách máte uložené, je jeho obmedzené množstvo. 

Bitcoinu je len 21 miliónov a viac ho už nikdy nebude. Práve táto jeho vlastnosť robí z neho skvelého uchovávateľa hodnotu. 

Číslo dva – Ethereum 

Druhou kryptomenou, ktorá by rozhodne vo vašom portfóliu nemala chýbať, je Ethereum. 

Táto kryptomena je open source platformou založenou na decentralizovanej databáze a má sa stať akýmsi jadrom decentralizovaných financií. 

A čo ďalej? 

Vyššie spomenuté kryptomeny sú jednoznačne tými, ktoré vám odporúčame vo svojom portfóliu mať.

Aké budú tie ďalšie je v zásade na vás, no odporúčame vám investovať len do projektov, ktorým veríte a predovšetkým, ktoré majú v sebe nejaký fundament. 

Za fundament považujte vec, ktorú práve vďaka danej kryptomene dokážete vyriešiť. Aby sme vám však dali aspoň nejaký tip, tak projekty, ktoré podľa nás stoja za to sú tieto: 

    • Cardano
    • Polkadot
    • Solana
    • Chainlink 

Kde kryptomeny nakupovať? 

Druhou dôležitou vecou, ktorú je potrebné vedieť okrem toho, aké kryptomeny vo svojom portfóliu budete vlastniť, je taktiež to kde ich nakúpiť. 

V súčasnosti máte už pomerne veľké množstvo možností, kde kryptomeny nakupovať. My vám však odporúčame staviť na dlhoročne overené zmenárne či burzy, kde si môžete byť istý, že dokážete svoje prvé krypto bezpečne nakúpiť. 

Jednou z takýchto platforiem je platforma Mobile Trader pochádzajúca od známe brokera Robo Forex. 

Na tejto jednoduchej platforme dokážete však kúpiť nie len kryptomeny, ale aj najznámejšie akcie sveta či populárne ETF. 

Chráňte svoje kryptomeny 

Pokiaľ sa vám prvé kryptomeny podarilo nakúpiť dôležitou súčasťou je aj ich ochrana, kde vám odporúčame využívať predovšetkým hardverové peňaženky. 

Ide o externé zariadenia, na ktorých môžete držať svoje kryptomeny, mať od nich kľúče a byť si istý, že nebudú nikým zneužité. 

Slová na záver

Veríme, že sme vám v tomto článku zodpovedali všetky dôležité otázky, ktoré ste o kryptomenách a kryptosvete mali a aj vy investujete menšiu časť svojho kapitálu do tohto stále nového a neustále rozrastajúceho sa sveta. 

Komentáre k článku Aké kryptomeny kúpiť do svojho portfólia (1)

  1. Dobrý výber, určite odporúčam začať BTC a prípadne k nemu pridať ETH. To sú viac menej už istoty. Pre začiatočníkov by som však odporúčal poriadne si naštudovať čo to ten BTC vlastne je. Až keď mu človek porozumie by mal začal špekulovať s ostatnými altcoinami. Dobrý článok, ktorý Bitcoin vysvetľuje dosť do hĺbky.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥