Pri PZP sa klamať neoplatí

Povinnosti poistiť svoje vlastné auto sa nevyhne žiadny vodič. Ceny povinného zmluvného poistenia síce v ostatných rokoch mierne rastú, najväčšieho zdražovania sa však vždy dočkajú najmä tí vodiči, ktorí už spôsobili nehodu. Preto asi nikoho neprekvapí, že sa nájdu aj takí, ktorí pri uzatváraní PZP zámerne neoznamujú niektoré podstatné skutočnosti v snahe získať čo najlepšiu cenu. Reč je o zamlčaní predchádzajúcich škodových udalostí.

Pri priznaní poistného plnenia môže nastať problém

Čím viac zavinených škodových udalostí vodič má, tým väčšie poistné pri PZP môže v ďalšom období očakávať. Je preto pochopiteľné, že niektorí vodiči sa predchádzajúce poistné udalosti rozhodnú zatajiť. Nižšiu cenu povinného zmluvného poistenia tak vodič získať naozaj môže, ale v prípade, že opäť spôsobí nehodu, môžu nastať problémy pri priznaní poistného plnenia. Ak poisťovňa zistí, že vodič pri uzatváraní povinného zmluvného poistenia zamlčal predchádzajúce poistné udalosti, môže znížiť alebo aj odmietnuť poistné plnenie. Niektoré poisťovne majú dokonca svoje záznamy a registre a pravdivosť prehlásenia o predchádzajúcich škodových udalostiach si môžu ľahko overiť už pri uzatváraní zmluvy. V takom prípade poisťovňa nastaví väčšinou vyššiu cenu, ktorá zohľadňuje aj predchádzajúce poistné udalosti.

Ušetriť sa dá aj inak

Bez ohľadu na to, koľko poistných udalostí už vodič na svojom konte má, výhodné PZP môže mať vždy. Porovnanie cien cez online kalkulačku je praktické a výhodné najmä vďaka tomu, že ľahko zistíte, kde nájdete najlacnejšie PZP alebo ponuku s najvýhodnejšou kombináciou pripoistení. Povinné zmluvné poistenie za dobrú cenu tak môže mať každý, aj rizikoví vodiči. Klamať preto naozaj netreba, lebo v konečnom dôsledku vás takéto šetrenie môže vyjsť veľmi draho. Práve preto je porovnanie PZP tá správna cesta, ako ušetriť.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥