Obrazy na plátne – ako si vybrať dokonalý motív?

Obrazy na plátne canvas sú moderným ponímaním umenia. Pýtate sa prečo? Samozrejme, ručne maľované obrazy v ozdobných rámoch majú stále veľkú hodnotu, ale pomaly sa od nich upúšťa v prospech výtlačkov na materiál canvas. Obrazy na plátne sú ľahké, ergonomické a na dotyk pripomínajú tradičné plátno. V našich interiéroch sa rýchlo udomácnili ako originálny a elegantný doplnok, ktorý dopĺňa celé zariadenie.

Obrazy canvas – výhody a nevýhody

Obrazy na plátne majú takmer neobmedzené možnosti výberu potlačí. Vďaka tomu môžete mať doma reprodukcie slávnych maliarov za nižšiu cenu. Potlač na plátne je vyrobená s maximálnou starostlivosťou a vo veľmi dobrej kvalite. Je odolná voči mechanickému poškodeniu, takže aj po dlhom používaní budú farby stále svieže a intenzívne. Obrazy sú ľahké, takže ich môžete jednoducho prenášať z miesta na miesto. Obľúbenosť obrazov na plátne spočíva v tom, že nevyžadujú použitie rámov. To však môže byť aj ich nevýhodou. Samozrejme, že materiál plátna je odolný voči roztrhnutiu, ale počas prepravy sa na ňom môže vytvoriť priehlbina, ktorá sa už neskôr nedá vyrovnať.

Najmodernejšie vzory obrazov do obývacej izby

Najmódnejšími motívmi tejto sezóny sú botanické motívy. Už to nie sú len kvety, ale aj listy, zvieratá a tropické krajinomaľby. Tieto motívy budú hlavnými aktérmi v obývacích izbách počas sezóny jar/leto 2021. Tropické zvieratá a rastliny sú zaujímavým dekoratívnym motívom, ktorý vnesie do vášho interiéru závan sviežosti a letné farby.

Leto je farebné! V lete by ste sa mali obklopovať farbami, ktoré vám dodajú energiu na celý deň. Vyberte si svetlé, intenzívne farby, ako je žltá, medová, oranžová, zelená, purpurová. Prepašované v doplnkoch do obývacej izby vám umožnia získať letný a temperamentný vzhľad! Samozrejme, pri dekorovaní obývacej izby by ste to nemali preháňať. Malé interiéry sa však ľahko zahltia príliš veľkým množstvom doplnkov, preto v tomto prípade ako nástenná dekorácia postačia dva alebo tri obrazy na plátne.

Čierno-biele kontrasty sú možnosťou pre milovníkov minimalizmu, ale aj pre tých, ktorí majú radi eleganciu a klasiku. Do obývačky v glamour štýle sa skvele hodia obrazy na plátne canvas s abstraktným motívom, namaľované čiernou linkou s jedným farebným rozlišovacím prvkom, napríklad červenými perami. Tieto potlače sú minimalistické, vkusné a elegantné, no zároveň originálne.

Obývacia izba v loftovom štýle

Loftový štýl milujú nielen obyvatelia newyorských vežiakov, ale určite aj vy. Niet divu, kombinácia tehly, dreva a kovu vyzerá úžasne! Do interiéru v loftovom štýle si vyberte obrazy na plátne canvas v odtieňoch čiernej, sivej alebo s motívom industriálnych budov, ktoré zdôraznia charakter interiéru.

Obrazy na plátne canvas sú rozhodne dekoráciou budúcnosti. Inšpirujte sa a vyberte si obrazy, ktoré potešia nielen členov vašej domácnosti, ale aj vašich hostí. Nevšedné dekorácie do obývacej izby sú módne, funkčné a nezaberajú veľa miesta, takže ich môžete pokojne použiť aj v malom priestore.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥