Forexová obchodní kalkulačka

Trading je relativně nový druh podnikání, který umožňuje vydělávat peníze komukoli. Pokud půjdete hlouběji do tohoto oboru a budete se rozvíjet komplexně, můžete jistě dosáhnout určitých výšin. Ale je nemožné sledovat všechno na vlastní pěst. A pokud se o svůj výdělek nechcete dělit se zaměstnanci, kteří vám pomohou s podnikáním, neznamená to, že si práci nemůžete zjednodušit. Pro takové případy byly vytvořeny speciální nástroje, jedním z nich je obchodní kalkulačka. Co to je, jak s tím pracovat a proč je to potřeba, pojďme analyzovat v tomto článku.

Co je to obchodní kalkulačka?

Obchodní kalkulačka je všestranný nástroj, který vám bude věrným pomocníkem po celý váš pracovní život. Je nepostradatelný pro začátečníky, ale často jej využívají i zkušení obchodníci. Umožňuje vám vypočítat efektivitu dostupných obchodů a vybrat nejziskovější variantu. S počátečními údaji vám kalkulačka hodnoty pipu pomůže zjistit specifikované charakteristiky pozice v prognózované budoucnosti, na kterých bude vaše strategie založena.

Co potřebujete k práci s obchodní kalkulačkou?

Aby byla obchodní kalkulačka co nejpřesnější a měli jste z jejích výpočtů užitek, musíte uvést konkrétní údaje:

  • Vyberte pozici, kterou plánujete obchodovat, a nastavte ji na pravém řádku kalkulačky
  • Zadejte počet lotů
  • Upřesněte výši vašeho pákového efektu. Kalkulačky z různých platforem mají různé pákové poměry a mohou vám také poskytnout některá doporučení
  • Spusťte výpočet stisknutím příslušného tlačítka

Po dokončení těchto kroků vám pipová kalkulačka poskytne charakteristiky vaší transakce. S těmito údaji pro vás bude snazší porovnat další dostupné nabídky a zjistit, zda je toto řešení ziskové.

Jak interpretujete data kalkulačky?

Proces zadávání dat a výpočtu nevyžaduje od obchodníka úzce zaměřené znalosti a používání složitých vzorců. Analýza výsledných dat však již může nějakou dobu trvat. Kalkulačka vám zobrazí údaje o obchodním serveru, velikosti budoucích kontraktů a bodové hodnotě. Na základě těchto údajů kalkulátor vypočítá i marži transakce – potřebné finanční prostředky na pokrytí všech souvisejících rizik. Jedná se o základní informace o živnosti, které jsou potřeba pro výpočet výhod.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥