Ako využiť bežný účet naplno?

Slovensko patrí medzi najvyspelejšie krajiny, čo sa týka elektronizácie bankovníctva. Využívame bezkontaktné karty na platby v obchodoch, výbery z bankomatov vďaka SMS alebo posielanie peňazí medzi ľuďmi z mobilu do mobilu. To je iba malý zoznam toho, čo zvládnete na Slovensku vďaka obyčajnému bežnému účtu. Ako z neho vyťažiť čo najviac?

Aké možnosti ponúka bežný účet

Debetná karta a bezkontaktné platby

Takmer samozrejmosťou pri zriadení bežného účtu na Slovensku je získanie debetnej platobnej karty. Prostredníctvom týchto kariet sa dá v súčasnosti aj bezkontaktne platiť. Jednoducho priložíte kartu k terminálu a zaplatíte. Do výšky 20 EUR nemusíte zadávať ani PIN kód. To vám urýchli váš nákup.

Výbery kdekoľvek

Jedným z veľkých benefitov vášho bežného účtu je nepochybne možnosť vyberať hotovosť kdekoľvek a kedykoľvek. Ak potrebujete hotovosť, jednoducho si peniaze vyberiete z bankomatu.

Ako získať účet zadarmo?

Práve poplatok je často vec, kvôli ktorej ľudia striedajú banky. Banky to vedia, a preto vymýšľajú rôzne kombinácie, ako ponúknuť účet bez poplatkov. Obvykle to nie je nič náročné. Stačí dostať na účet výplatu, niekoľkokrát použiť bankovú kartu či zaplatiť napríklad inkaso.

Povolené prečerpanie či trvalý príkaz

Ďalšou možnosťou, ako využiť bežný účet je povolené prečerpanie. V praxi to znamená možnosť ísť do „mínusu“. Táto jednoduchá forma pôžičky vám umožní čerpať potrebné finančné prostriedky bez potreby dlhodobého úveru. Samotné splácanie prebieha zväčša automaticky podľa stavu účtu. Nemusíte sa o nič starať.

Automaticky fungujú aj trvalé príkazy. Pomocou nich si viete nastaviť pravidelné platby, napríklad poplatky za televíziu, energie či telefón. Inkaso si dokážete jednoducho manažovať z vášho internetového bankovníctva.

Internet banking

Prihláste sa do svojho bežného účtu cez internet (či už cez počítač alebo cez mobil) a jednoducho komunikujte s bankou z akéhokoľvek miesta.

Komunikácia s bankou nebola nikdy jednoduchšia a komfortnejšia ako v 21. storočí. Cez aplikáciu v mobile viete posielať peniaze, ktoré vedia byť do 2 dní u prijímateľa na ktoromkoľvek konci Európy. Vďaka „appke“ a mobilnému telefónu máte prehľad o každom pohybe na vašom účte. V prípade núdze ho viete dokonca aj zablokovať.

Študentský účet alebo detský účet

Študentský účet je často prispôsobený potrebám mladých ľudí. Tí nemajú radi zbytočné poplatky, chcú si vyberať peniaze a pochváliť sa štýlovým dizajnom ich bankovej karty.  V dnešnej dobe je študent plnohodnotný poberateľ výhod a obvykle má minimálne také isté podmienky ako bežný dospelý. Dokonca má výhodu účtu zadarmo.

Špeciálne bežné účty sú taktiež pre deti.

A iné

Spomenuli sme hlavné možnosti bežného účtu. Vďaka nim je narábanie s financiami oveľa jednoduchšie. Tu to však nekončí. Doba napreduje a nové možnosti pribúdajú. Určite môžeme čakať ďalšie novinky z bankovníctva, ktoré nám zjednodušia život.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥